شرکت توزیع نیروی برق  آذربایجان غربی
شعار سال
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد
با حذف قبوض کاغذی برق، چگونه صورتحساب برق مصرفی خودرا دریافت کنیم؟
سوالی که با اجرای طرح ملی قبض سبز برق برای بیش از یک میلیون و 200 هزار مشترک برق در آذربایجان غربی پیش می‌آید این است که با حذف قبوض کاغذی برق، چگونه صورتحساب برق مصرفی خودرا دریافت کنیم؟

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی، سوالی که با اجرای طرح قبض سبز برای بیش از یک میلیون و 200 هزار مشترک برق در آذربایجان غربی پیش می‌آید این است که با حذف قبوض کاغذی برق، چگونه صورتحساب برق مصرفی خودرا دریافت کنیم؟

صورتحساب الکترونیکی، جایگزین کاغذ از راه‌های مختلف نظیر پیامک، موبایل اپلیکیشـن، وب سـایت به مشترکین برق ارائـه می‌شود.                                                           

پیامک ساده ترین و فراگیر ترین روش ارتباطی بامصرف کنندگان است؛ در سراسر کشور و باهرنوع گوشی تلفن همراه می‌توان پیامک را ارسال و دریافت کرد.

مشترکین توجه کنند که صورتحساب برق مصرفی به شماره همراه مصرف کننده پیامک می‌شود و هر فردی که تا کنون مسئول پرداخت بهای برق مصرفی بوده اسـت، و قبـوض را کاغـذی را دریافـت می‌کرده است، ازین پس می‌تواند با اعلام شماره تلفن همراه خود ، صورتحساب برق را به صورت پیامـک دریافت کند.

با ارسال شناسه قبض، عدد شناسه قبض در حال حاضر از روی قبض کاغذی موجـود، قابـل برداشـت است؛ به شماره 20001521 در کل کشور می‌توان شماره همراه را ثبت کرد. برای سهولت بیشتر ، برخی شرکتهای توزیع به مشترکین خود شماره پیامکی مجزا هم اعلام کـرده‌انـ؛ مشترکین آذربایجان غربی می‌توانند از شماره 10000441121 استفاده کنند.

 مستاجرین پس از جایجایی محل سکونت، می‌توانند به همـان روش، شناسـه قـبض منـزل جدیـد را در سامانه ثبت کنند. و تبعا فردی که منزل قبلی آنها را اجاره می‌کند نیـز شناسـه قـبض همـان منـزل را در سامانه ثبت می‌کند.

می‌توان شناسه قبض مربوط به منزل اعضای خانواده مثلا منزل پدر و مادر و یا مغازه و ... محل کـار را در سامانه ثبت کرد و قبض مربوطه را از طریق پیامک دریافت کرد؛ پس از حذف قبوض کاغذی، چطور شناسه قبض خود را پیدا کنیم؟ شناسه قبض مربوط به هر کنتـور، با یک برچسب مقاوم، بر روی کنتور نصب می‌شود و تا سالها قابل استفاده است.

تاریخ: 1398/07/09
تعداد بازدید: 608
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:17
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس پستی: ارومیه، خیابان سربازان گمنام (برق سابق)، نرسیده به چهار راه مخابرات
کد پستی : 53114 -57156
شماره تماس: 04431104500
فاکس: 04433469133
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی می باشد.
Powered by DorsaPortal